Kraków to jedno z najbardziej kulturalnych i turystycznych miast naszego kraju, nie dziwi więc, że jest w nim wiele hoteli i miejsc noclegowych. Wybierając się do stolicy Małopolski możemy więc stanąć przed koniecznością trudnego wyboru, czyli znalezienia miejsca noclegowego, które będzie z naszego punktu widzenia idealne. To kilka rad, którymi warto się kierować wybierając miejsce do spania w Krakowie.

  1. Określenie standardu w jakim chcemy mieszkać – to pierwsza rzecz, która pozwoli zawęzić pole poszukiwań. Osoby lubiące wygodę i komfort powinny szukać wśród 3, 4 i 5 gwiazdkowych hoteli, których w Krakowie nie brakuje, warto także rozważyć zamieszkanie w luksusowym apartamencie na wynajem, których w mieście Kraka także nie brakuje. Osoby, które chcą jak najtaniej przenocować w dawnej stolicy Polski powinny poszukać hosteli z pokojami wieloosobowymi oraz sprawdzić oferty noclegowe akademików i domów turysty.

  2. Określenie najlepszej lokalizacji – wcale nie jest tak, że im bliżej rynku tym lepie, bowiem wiele zależy od tego w jakim celu udajemy się do Krakowa. Jeśli mają to być cele turystyczne to z pewnością nocleg blisko rynku lub ewentualnie w dzielnicy Kazimierz będzie doskonałym wyborem, jeśli jednak powód naszego pobytu nie wiąże się z turystyką, a mamy np. spotkania biznesowe na Podgórzu czy bierzemy udział w targach na Nowej Hucie lepiej pomyśleć nad miejscami noclegowymi w tamtej okolicy. Dzięki temu będziemy mieli znacznie bliżej do codziennych zajęć, a na zwiedzanie Rynku Głównego i tak możemy się wybrać taksówką czy tramwajem. Ponadto istnieje ogólna zasada, że im dalej rynku tym taniej choć bywają odstępstwa od tej reguły.

  3. Gdy już udało nam się doprecyzować nasze potrzeby, aby móc podjąć decyzje warto zapoznać się z opiniami osób, które odwiedziły hotel. Wówczas będziemy mieć pewność, że miejsce, które wybieramy zasługuje na swoją cenę i będziemy także wiedzieć jakiego rodzaju obsługi i faktycznego komfortu się spodziewać, wiele hoteli na swoich strona ma miejsce, gdzie ich goście mogą zostawić opnie (jak choćby ten – https://imperial-hotel.pl/#opinie), istnieją także portale internetowe, które bazują na tym, że ich użytkownicy wystawiają hotelom recenzje.

  4. Jeśli zamierzamy podróżować w dziećmi lub zwierzakami warto dowiedzieć się, czy hotel oferuje udogodnienia dla naszych pociech i czy przyjmuje zwierzęta. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, będzie to z pewnością dodatkowy atut przemawiający za wybraniem tego, a nie innego miejsca.