Jak się okazuje, bańki mydlane to nie tylko doskonała zabawa dla najmłodszych, ale również narzędzie do tworzenia niezwykłej i jedynej w swoim rodzaju sztuki. Wcale nie tak ulotnej, jak mogłoby się na pozór wydawać.

 TEATRY BANIEK MYDLANYCH

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak przy pomocy wody i mydła, które – jak wiadomo już ze starożytności – mają właściwość tworzenia baniek mydlanych, stworzyć atrakcyjne wizualnie przedstawienie? Przed takim właśnie wyzwaniem stoją tzw. teatry baniek mydlanych, które cieszą się coraz większą popularnością również i w naszym kraju.

SCENICZNA OPRAWA

Jak wiele kulturalnych zjawisk teatry baniek mydlanych przywędrowały do nas z Zachodu, Z początku bańkami mydlanymi w czasie przedstawień posługiwały się głównie teatry uliczne, a także różnego rodzaju cyrki, czy uliczni kuglarze. Nic w tym dziwnego – to właśnie takie formy teatralne odznacza szczególna widowiskowość.

Z czasem bańki mydlane przeniknęły również na sceny stacjonarnych teatrów i zadomowiły się w nich. Wraz z tą „przeprowadzką” przedstawienia z użyciem baniek mydlanych, zostały poszerzone o takie niezbędne elementy oprawy teatralnej jak muzyka, taniec, oraz efekty wizualne, co pozwoliło im zaprezentować się z pełną mocą.

BAŃKI MYDLANE CZYLI PRAWDZIWA SZTUKA

Dziś pokazy teatrów baniek są już normą w teatralnym świecie i cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród najmłodszych widzów, ale również wśród dorosłych, których z pewnością przyciąga całkowicie oryginalna forma takiego przedstawienia oraz jej widowiskowość.

Pokazy z bańkami mydlanymi to już nie tylko festyny, wesela, oraz różnego rodzaju eventy stawiające na animację dzieci, ale również prawdziwe spektakle teatralne, w których spotykają się różnego rodzaju dziedziny sztuki, takiej jak muzyka, taniec, oraz gra aktorska. W ten sposób bańki mydlane dla dzieci stają się okazją do obcowania z prawdziwą sztuką, która poszerza ich wrażliwość, a przy tym zapewnia niezapomnianą rozrywkę i estetyczne wrażenia, których trudno spodziewać się po jakiejkolwiek innej formie teatralnej.

Artykuł powstał przy współpracy z: www.tuban.pl