Agregaty prądotwórcze są znakomitym ułatwieniem codziennego życia – znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma dostępności do sieci elektrycznej. Wobec tego są najczęściej używane w garażach, na działkach, kempingach, placach budowy, a nawet przy dużych pracach remontowych. Rzadko jednak pamiętamy o tym, że mogą znaleźć szerokie zastosowanie również w innych dziedzinach życia codziennego, takich jak kultura i sztuka. Dobrym przykładem będą tutaj koncerty, które wymagają ogromnej ilości prądu – umożliwią dzięki temu działanie całego sprzętu muzycznego, oświetlenia oraz całej oprawy wydarzenia. Jak dokładnie działają agregaty wytwarzające prąd? Dlaczego agregat prądotwórczy na koncert Lifan Power będzie najlepszym rozwiązaniem?

Agregaty prądotwórcze – w jaki sposób działają?

Agregaty wytwarzające prąd to urządzenia elektromechaniczne, których podstawowym zadaniem jest konwersja energii mechanicznej na energię elektryczną. Umożliwia to wyposażenie w silnik spalinowy wewnętrznego spalania, wprawiający w ruch wirnik prądnicy, który generuje siłę elektromotoryczną podczas obracania się. Następnie  dzięki temu następuje zmiana strumienia magnetycznego wirnika, co prowadzi do wytworzenia się prądu elektrycznego w obwodzie stojana.

Podobny mechanizm przebiega w agregatach prądotwórczych trójfazowych, gdzie występują wtedy trzy osobne uzwojenia, które generują prąd. W zależności od modelu urządzenia, jego rozruch może być ręczny, za pomocą szarpaka lub też automatyczny, który pobiera energię startową z akumulatora.

Koncerty i widowiska – zapotrzebowanie na prąd jest gigantyczne

Przy organizowaniu różnych koncertów i widowisk, szczególnie tych większych, należy zaplanować odpowiednie źródło prądu. Tradycyjna sieć elektryczna nie wystarczy bowiem na tak duże zapotrzebowanie na prąd, który umożliwia działanie większości sprzętów muzycznych, nagłośnieniu oraz oświetleniu, a także wszystkim innym urządzeniom niezbędnym w czasie takiego wydarzenia. Agregaty prądotwórcze więc powinny mieć dostatecznie dużą moc, aby wszystko działało jak należy.

Do najczęściej wybieranych należy agregat prądotwórczy na koncert Lifan Power. Został on wręcz stworzony z myślą o sytuacjach, gdzie potrzebna jest ogromna ilość energii elektrycznej oraz gdzie nie może dojść do żadnej awarii czy innych problemów. Będzie więc najlepszą inwestycją i gwarancją tego, że wszystko przebiegnie w czasie koncertu tak, jak powinno.