Mechaniczne oczyszczanie ulic odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych pojazdów, które są do tego przystosowane, gdyż mają na swoim wyposażeniu wszelkie niezbędne akcesoria. Mowa tutaj oczywiście o zamiatarkach ulicznych, które określane są też jako drogowe lub też komunalne. Mogą one bez przeszkód działać w centrach miast, na osiedlach, przy placach budowy oraz tam, gdzie wykonywane są remonty. Zamiatarki uliczne sprawdzają się także idealnie do oczyszczania różnego rodzaju dróg- tych o sporym natężeniu ruchu jak i tych osiedlowych. Maszyny te standardowo rozpoczynają swoją pracę zaraz po zimie, kiedy to topniejący śnieg pokazuje rozmiar zanieczyszczeń nagromadzonych przez miesiące zimowe. Sama zimą zamiatarki można wykorzystywać do odśnieżania ulic.

Najważniejsze zadania zamiatarek

Pojazdy te mogą być małe i kompaktowe, ale mogą też być sprzętem większym i cięższym. Tym bardziej, że zostały one zaprojektowane na podwoziu samochodu ciężarowego. Chcąc znaleźć części zamienne Johnston warto zgłosić się do firmy zajmującej się serwisowaniem zamiatarek- sprzętu dość specyficznego, o określonym wyposażeniu. Jedną z takich firm jest Terberg Matec. Dostępne części zamienne Johnston znacząco przedłużają żywotność tych maszyn, do których głównych zadań należy:

 

  • Zamiatanie- odbywa się z wykorzystaniem specjalnych szczotek obrotowych. Szczotki mogą być umieszczone z boku pojazdu lub też bezpośrednio przed nim na specjalnych wysięgnikach hydraulicznych. Można nimi sterować niezależnie. Różny może też być ich rozstaw, co wpływa na całkowitą powierzchnię zamiatania podczas jednego przejazdu maszyną. To operator steruje ich pracą obserwując je ze swojej kabiny. Większe nieczystości i śmieci są zasysane, a następnie umieszczane w kontenerze na śmieci, jaki znajduje się na wyposażeniu zamiatarki w jej wnętrzu.
  • Zmywanie zarówno ulic, poboczy czy też chodników. Zamiatarki komunalne są wyposażone w specjalną myjkę ciśnieniową, która ułatwia zmywanie na mokro. W szczególności jest to wskazane w przypadku zaschniętego brudu.
  • Polewanie nawierzchni- pomaga ono utrzymać w czystości miejskie ścieżki czy też place zabaw. Pozwala także zmniejszyć ilość pyłów i kurzu, jakie gromadzą się na drogach. Wewnątrz każdej zamiatarki jest miejsce na dwa zbiorniki- zarówno na wodę czystą jak i brudną. W zależności od modelu zamiatarki, zbiorniki mogą mieć różną pojemność. Czystej wody użytkowej nie powinno zabraknąć podczas pełnego, 8-godzinnego dnia pracy maszyny w terenie.

https://www.terbergmatec.pl/