Wieczorne wyjście do opery to niecodzienna okazja. Zwłaszcza jeśli nie odwiedzamy tego miejsca zbyt często, to może pojawić się wątpliwość jaką kreację należy wybrać na taką okazję. Warto przy tym dodać, że czasy długich wieczorowych sukni w operze powoli odchodzą do lamusa. Nadal można je spotkać podczas uroczystych gali i premier – jeśli wybieramy się na takie wydarzenie, to długa suknia wieczorowa oraz smoking z pewnością będą odpowiednim rozwiązaniem. Jednak na bardziej codzienne wyjście lepiej zdecydować się na mniej wyszukane kreacje.

Panowie mogą bezpiecznie sięgnąć po garnitury męskie. W Poznaniu, Gdańsku, Krakowie czy Lublinie można znaleźć wiele dobrych sklepów z garniturami. My polecamy uwadze – Galeria King Cross Ewtex Poznań. Wybierając się do opery dobrze będzie włożyć garnitur w ciemnym kolorze. Może to być klasyczna czerń, granat lub ciemnoszary. Modne są ostatnio także połączenia marynarki w ciemnym kolorze np. granatowej czy niebieskiej ze spodniami khaki – takie rozwiązanie będzie także na miejscu. Garnitury męskie w Poznaniu, Warszawie czy Krakowie – w operze i teatrze zawsze doskonale się sprawdzą.

W przypadku Pań należy polecić raczej stonowane kreacje. Tutaj także dobrze sprawdzają się sukienki granatowe, bordowe i szare. Można pokusić się także o nieco jaśniejsze barwy. Należy unikać cekinów i sukienek z błyszczącymi elementami. Co do zasady raczej nie powinny być one nadmiernie wydekoltowane, choć nieco większy dekolt nie będzie źle odebrany. Co do długości sukienek to najczęściej spotykane są lekko za kolano, ewentualnie w kolano lub delikatnie przed kolanem też będą odpowiednie. Na sukienkę można także ubrać elegancki żakiet. Dzięki temu jeśli w operze będzie mocno działała klimatyzacja – z pewnością nie zmarzniemy. Warto dodać, że eleganckie połączenie spódnicy, bluzki i żakietu będzie także odpowiednim strojem do opery.

Główną zasadą stylizacji na wieczór operowy jest elegancja. Kreacje powinny być stonowane i modne.