Wybór zespołu, który spełni wszystkie wymagania i oczekiwania, to zadanie, z którym muszą zmierzyć się Młode Pary. Niestety, nie jest możliwe, aby z góry zaplanować scenariusz zabawy. Najczęściej zespół jest w stanie sobie to rozplanować w momencie, gdy widzi, jak bawią się goście i jakie są ich preferencje. Od tego będzie zależeć, czy goście będą zadowoleni, a także czy impreza będzie odpowiednio przebiegać. Dla każdej Pary Młodej, ważnym momentem przyjęcia jest taniec. Wybierając zespół zapoznaj się z repertuarem, który posiada i dowiedz się, jakie piosenki wykonuje.

Repertuar na wesele

Każda Para Młoda ma swoje ulubione piosenki i nie wyobraża sobie wesela bez pewnych utworów. Przy sugerowaniu swoich upodobań, musimy liczyć się z tym, że nasi goście mogą mieć odmienny gust. W związku z tym należy pamiętać, że oni też powinni się dobrze bawić na naszym weselu. Tutaj najważniejszą rolę spełni zespół na wesele, który sprawi, że Wasze wesele będzie tym wymarzonym. Profesjonalna kapela muzyczna, powinna posiadać scenariusz wesela. Warto się tym wcześniej zainteresować, aby ewentualnie wprowadzić zmiany. Dzięki temu możecie stworzyć, jak mniej więcej będzie wyglądać Wasze wesele. Musicie jednak liczyć się z tym, że nie będzie to ramowo trwało od konkretnych godzin. Każda czynność może zająć mniej lub więcej czasu, więc należy to wziąć pod uwagę.

Własne upodobania

Jeśli macie specjalne życzenia, możecie o tym porozmawiać z członkami zespołu. Możecie stworzyć listę piosenek, które chcecie aby się pojawiły, jak i tych, których zdecydowanie nie chcecie. Będzie to punktem wyjścia dla zespołu, który mniej więcej będzie wiedział, jaki gatunek muzyczny może przeważać na imprezie. Pamiętaj jednak, że nie jesteś w stanie wszystkiego zaplanować. To co możesz wybrać na 100% to będzie piosenka na pierwszy taniec. Dodatkowo, możesz ustalić kilka piosenek, które chcesz aby na pewno się pojawiły. Wybierając odpowiedni zespół, sprawdź repertuar, jaki posiada. Możesz to zrobić na stronie internetowej www.vervaband.pl,  aby dowiedzieć się, czy na pewno spełnia Twoje wymogi.

Zaplanowanie i odpowiednia strategia

Członkowie zespołu muzycznego, muszą odpowiednio zaplanować całą strategie. Musi wziąć pod uwagę cele, które postawili młodzi. Dodatkowo musi pamiętać o standardowych punktach wesela takich jak pierwszy taniec czy oczepiny. Aby osiągnąć sukces, zespół musi wiedzieć, że dobra zabawa gości jest najważniejszym celem. Należy pamiętać, że taka zabawa trwa kilka a czasem nawet kilkadziesiąt godzin. Profesjonalny zespół muzyczny powinien wiedzieć, żeby odpowiednio rozplanować zabawy. Musi pamiętać, żeby na przykład najpierw zagrać muzykę, która poderwie wszystkich do zabawy, a później łagodną, która pozwoli odetchnąć gościom. Należy serwować odpowiednio emocje biesiadnikom, tak aby się nie zmęczyli. Z tego wynika też, że nie można sztywno zaplanować repertuaru wesela, tylko tak, aby można byłoby go elastycznie zmieniać.