Dla nikogo obecna sytuacja epidemiologiczna nie jest łatwa. Dla wielu osób jest to czas w większości spędzany w domu, co nie tylko uniemożliwia wzięcie udziału w ulubionych aktywnościach poza domem, ale także uczestnictwo w wielu wydarzeniach kulturalnych, które są przenoszone na inny termin lub też całkowicie anulowane. Dlatego też wdrażane są rozwiązania pozwalające na efektywne wykorzystanie czasu bez wychodzenia z domu. Wsparciem tego typu projektów jest choćby program „Kultura w sieci”. Dzięki niemu już dziś możemy nauczyć się salsy lub bachaty bez wychodzenia z domu!

Czym jest program Kultura w sieci i do kogo jest skierowany?

„Kultura w sieci” to jeden z elementów tarczy antykryzysowej w kulturze. Wspiera on realizację projektów kulturowych w trybie online, które w obecnej sytuacji nie są możliwe do zrealizowania w normalnej formie. Dzięki temu zyskujemy możliwość zasmakowania kultury mimo panujących obostrzeń z pomocą dostępu do internetu. 1200 – tyle osób i instytucji dostało wsparcie w ramach programu, co pozwoliło na realizację wielu ciekawych inicjatyw kulturalnych skierowanych do odbioru online w domowym zaciszu.

Program z racji objęcia wielu dziedzin kultury skierowany jest do każdego! Wsparcie tak dużej ilości inicjatyw sprawiło, że z programu pośrednio skorzystają nie tylko młodzi ludzie, ale także dorośli i ludzie starsi. Wszystko, czego potrzeba, to połączenie z internetem, dzięki czemu już teraz można wziąć się choćby za naukę tańca bez wychodzenia z domu!

Terapeutyczna moc tańca na trudne czasy

Taniec dla niektórych jest ogromną pasją, jednak dla wielu jest to sposób na choćby chwilowe oderwanie się od rzeczywistości lub chociaż na miłe i produktywne spędzenie czasu. Obecnie panująca sytuacja zdaje się więc idealna do rozpoczęcia nauki tańca. Nieważne, jakie cele będą nam przy tym przyświecać, jedno jest pewne – taniec zadba o naszą kondycję fizyczną i równocześnie poprawi samopoczucie. A jest to w obecnych czasach niezwykle ważna kwestia, gdy jesteśmy zmuszeni spędzać tak dużą ilość czasu w domu. Dzięki swej uniwersalności tańczyć można wszędzie, a lekcje online wymagają jedynie połączenia z internetem. To sprawia, że jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu nie tylko dla młodzieży i dorosłych, ale także dla dzieci i osób starszych. 

Salsa i bachata online – darmowe lekcje z Dance Atelier!

Dzięki programowi „Kultura w sieci” już dziś możemy zaprosić Państwa na darmowe lekcje tańca online w szkole tańca Dance Atelier. Jeden z możliwych tańców to bachata od podstaw, który jest zmysłowym tańcem pochodzącym z Dominikany. Jest to kurs dla początkujących, dzięki czemu każdy może rozpocząć lekcje i nauczyć się podstaw, by w przyszłości być może sięgnąć po kolejne kursy rozwijające umiejętności tańczenia bachaty. Druga opcja to kurs online salsa on 2 (nazywana też mambo on 2). W swej podstawowej formie salsa łączy rytmy afrokubańskie i karaibskie, jednak ta konkretna odmiana to styl cross-body stworzony w latach 70. z połączenia kilku tańców. Do tego zmiana kierunku ruchu następuje tutaj na drugie uderzenie w takcie. Stąd też nazwa „salsa na dwa”.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowych kursów tańca online i życzymy udanej zabawy!

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu

Kultura w Sieci