W obecnych czasach na pewno mamy wśród znajomych lub rodziny fanów komiksów lub gier. Z tego powodu mamy praktycznie rozwiązaną kwestię prezentu na święta lub urodziny. Wystarczy bowiem rozeznać się o aktualnie ulubioną grę lub też serię komiksów i pomysł na upominek mamy gotowy. Oczywiście pozostaje jeszcze wybranie formy danego gadżetu, a tu już może być nieco większy problem. Nie sposób bowiem jednoznacznie powiedzieć, czy lepiej w formie prezentu sprawdzi się pościel z komiksowym lub growym motywem, nietypowy kubek, czy też puzzle lub plakat. Warto jednak przyjrzeć się figurkom, które mogą stanowić zaczątek interesującej kolekcji, będąc równocześnie idealną częścią wystroju wnętrza miłośnika gier lub komiksów.

Figurki Marvel dla fanów komiksów

Dużą popularnością ostatnio cieszą się figurki Marvel, które na pewno chciałby mieć na swojej półce niejeden miłośnik komiksów lub filmów. Pojawienie się franczyzy Marvel Cinematic Universe sprawiło, że cała masa ludzi stała się cichymi fanami komiksowych postaci bez względu na wiek i podejście do samych komiksów. Z tego powodu figurki Marvel mogą być świetnym pomysłem na prezent nie tylko dla największych nerdów, ale także dla fanów samego filmu. Warto jednak dowiedzieć się wcześniej, na jakiej postaci powinniśmy skupić nasze poszukiwania. Ogromnym plusem figurek Marvel jest ich duża dostępność i względnie nieduża cena. Oczywiście figurek odnoszących się do innych popularnych serii komiksowych jest bardzo dużo, jednak nierzadko ciężko je dostać lub też ceny pozostawiają wiele do życzenia.

Figurki Fortnite, Minecraft i z innych gier

Figurki kolekcjonerskie to nie tylko komiksy. Coraz częściej przy ekskluzywnych wydaniach popularnych gier pojawiają się figurki postaci, dzięki którym od razu widać, że jesteśmy prawdziwymi fanami. Podobnie sprawa ma się z zakupem prezentu. Jeśli planujemy zakup gry dla naszego znajomego, to rozważmy opcję premium z dołączaną do zestawu figurką. Bez problemu jednak znajdziemy tego typu gadżety do kupienia osobno. Szczególnie mogą one ucieszyć młodszych miłośników gier takich jak Fortnite czy Minecraft. Na pewno bardzo ucieszy ich możliwość tematycznego ozdobienia pokoju, a być może stanie się to ich nowym hobby? Kto wie!

Figurki Pop dla każdego fana popkultury!

Poszukując kilku figurek z różnych uniwersów, warto zainteresować się serią Pop. Jest to linia niezwykle uroczych figurek firmy Funko, która w 1998 roku postanowiła tworzyć proste zabawki ze starych czasów. Projekt miał być mały, jednak z czasem rozrósł się do światowych rozmiarów i obecnie figurki Pop obejmują wiele znanych postaci nie tylko z Marvela, Disneya i DC Comics, ale także z gier komputerowych, Gwiezdnych Wojen, Harrego Pottera i wielu, wielu innych. Ogromna ilość dostępnych do kupienia modeli sprawia, że figurki Pop stanowią wręcz idealny pomysł na kolekcję dla fana popkultury w każdym wydaniu. Wszystkie figurki są bowiem utrzymane w dokładnie takiej samej stylistyce, a więc będą się pięknie prezentować w większej ilości. 

Gdzie można kupić figurki Pop?

Figurki Pop są tak popularne, że można je kupić nawet w większych marketach lub sklepach z zabawkami. Najłatwiej jednak skorzystać z oferty sklepów internetowych oferujących komiksy i gadżety popkultury. To pozwoli znaleźć dokładnie taki model, jakiego poszukujemy, a do tego skompletować całą serię!