Każda para młoda, która urządza swoje przyjęcie weselne staje między innymi przed wyborem odpowiedniej muzyki. Wówczas pojawia się pytanie – lepiej zdecydować się na zespół muzyczny czy może wynająć DJ?

Wybór muzyki na wesele jest ogromnie ważny, bowiem goście zwracają uwagę podczas przyjęcia szczególnie na dwa elementy – jedzenie i muzykę. Dlatego też bardzo ważne jest kto będzie grał na weselu i jakiego rodzaju muzyka to będzie.

Nie ma jednej i jasnej odpowiedzi na to pytanie, bowiem zależy ona od wielu czynników, między innymi tego, w jakim wieku będą goście weselni. Często jest tak, że młodsze osoby chętniej bawią się do muzyki, którą serwuje im DJ, natomiast starsi wolą zespoły muzyczne, których repertuar bardziej odpowiada gustom starszych. Nie jest to jednak zasadą, są bowiem zespoły muzyczne, które mogą zadowolić gusta zarówno jednych jak i drugich gości, zespoły takie jak vervaband.pl/sklad-zespolu.

Wybierając między DJ a zespołem muzycznym warto też przyjrzeć się repertuarowi, jeśli Państwo młodzi mają niecodzienne życzenia, istnieje większa szansa, że DJ, będzie mógł zaserwować utwór, którego życzą sobie Państwo młodzi, z drugiej strony jest wiele zespołów bardzo otwartych na nowe możliwości, które być może mogą zadbać o to, by dany utwór pojawił się podczas wesela.

Jeśli Państwo młodzi chcieliby usłyszeć na swoim weselu utwory w oryginalnym brzmieniu, wówczas w grę wchodzi jedynie DJ, jednak warto się zorientować, czy DJ, którego chcą wynająć zamiast grać oryginalnych kawałków nie ma w zwyczaju odtwarzać ścieżki z komputera i samodzielnie śpiewać. Wówczas może się okazać, że zespół to jednak bardziej efektowne rozwiązanie.

Wybierając DJ również należy się upewnić, czy nie ma on w zwyczaju mixować utworów. Jeśli Państwo młodzi nie mają w zamiarze urządzać wesela w stylu dance czy techno powinni się upewnić, że DJ oferuje im muzykę radiową. Oczywiście wyjątkiem są te pary, które właśnie takiego DJ chciałby zobaczyć na swoim weselu.

Natomiast te pary, które zdecydują się na zespół weselny z całą pewnością powinny posłuchać oferowanych przez zespół próbek ich możliwości, aby mieć pewność, że decydują się na właściwe rozwiązanie.

Nie ma jednego rozwiązania, które byłoby właściwe dla wszystkich, to na co zdecyduje się para młoda zależy w dużej mierze od tego, czego oczekują oni od swojego wesela i w jakim stylu mają zamiar je urządzić, naturalnie powinni także wziąć pod uwagę preferencję gości, których zapraszają, aby zapewnić im dobrą zabawę.