kobieta w teatrze

Jedni z nas odwiedzają teatr przynajmniej raz w miesiącu, dla innych jest to rozrywka raczej rzadka, są też wśród Czytelników osoby, które nigdy nie były w teatrze. To właśnie dla nich powstał ten wpis. Mam nadzieję, że zachęcę Was do obejrzenia przedstawienia teatralnego. Uważam, że każdy powinien choć kilka razy w życiu pójść do teatru. Jeśli nie podoba mu się ta forma przekazu, to ok ja to szanuję, ale tylko jeśli dana osoba naprawdę w teatrze była, więcej niż raz.

Dlaczego tak bardzo podkreślam, że teatru trzeba spróbować kilkakrotnie? Dlatego, że podobnie jak w przypadku filmów, książek czy muzyki może się zdarzyć, że trafimy na bardzo kiepskie wykonanie, które zniszczy całą przyjemność ze sztuki. Innym powodem, dla którego uważam, że trzeba pójść do teatru kilka razy zanim rzucimy go definitywnie, jest dobór repertuaru. Jeśli nie znamy teatru, to nie wiemy jakimi kryteriami się kierować, najczęściej więc sięgniemy po znane, ponadczasowe tytuły. Jednak klasyczna forma teatru niekoniecznie musi nam odpowiadać, być może okaże się, że preferujemy przedstawienia nowoczesne, jednak by się o tym przekonać, trzeba skorzystać z teatru więcej niż jeden raz.

Jakie sztuki wybierać idąc do teatru po raz pierwszy? Jeśli wydaje się nam, że jest to rozrywka, którą polubimy, możemy sięgnąć po klasykę w stylu „Snu nocy letniej”, jeśli nie jesteśmy pewni, czy teatr to rozrywka dla nas warto wybrać się na „Mayday” albo „Szalone nożyczki”. Zawsze na pierwszy raz polecałabym wybierać sztuki z gatunku komedii ewentualnie kryminały. Innymi słowy coś lekkiego w odbiorze, aby dać sobie czas na przyzwyczajenie się do tej odmiennej od innych formie rozrywki.

Kiedy zdecydujemy się już na wizytę w teatrze, to z pewnością nasze myśli zacznie zajmować pytanie jak się ubrać do teatru? W zasadzie nie jest to żadna trudna sztuka. Aktualnie teatr stał się ogólnie dostępną rozrywką, więc ubiór nie musi być już tak formalny jak kiedyś. Nie mniej jednak warto zadbać o elegancję, w przypadku panów garnitur kombinowany, albo przynajmniej koszula i marynarka. Dla pań elegancka bluzka z kołnierzykiem włożona do ołówkowej spódnicy lub spodni w kantkę. Inną opcją jest sukienka klasyczna, ze szpilkami i torebką. Szeroki wybór sukienek znajdziesz na: https://www.niren.pl/pl/c/Sukienki-klasyczne-damskie/63

Warto jednocześnie dodać, że w przypadku oficjalnych, uroczystych premier, nadal obowiązuje w pełni elegancki i oficjalny strój zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W tym przypadku smoking i długa suknia będą jak najbardziej na miejscu.

Idąc do teatru warto wiedzieć, że w trakcie sztuki są antrakty – czyli przerwy, w czasie których można skorzystać z toalety czy udać się na szybką przekąskę do teatralnego bufetu. O zakończeniu się przerwy poinformuje nas sygnał dźwiękowy, po trzecim dzwonku przedstawienie zostanie wznowione.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam Wam wszelkie kwestie, które mogą pojawić się podczas pierwszej wizyty w teatrze. Jeśli macie w związku z tym jakieś pytania – napiszcie, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości na każdą Waszą wątpliwość.